Strach ľúbiť

Autor: Veronika Lovásková | 15.4.2012 o 13:17 | (upravené 21.4.2012 o 1:04) Karma článku: 3,13 | Prečítané:  347x

Človek ma normálne už aj strach sa zaľúbiť. Už len predstava, že môžeme prísť o milovanú osobu nám naháňa strach, tak pre istotu ani neľúbime. Ale ani pocit samoty nám neprináša pocit uspokojenia, každý určite túži  milovať a byť milovaný.

 

Proces zaľúbenia je u každého človeka rozdielny. Každý človek má iné priority a vníma svet  iným pohľadom. Niekto je citlivý a romantický, niekto zasa túži iba po telesnom uspokojení a citlivosť  posúva do úzadia. Na konci nejakého vzťahu človek pociťuje prázdnotu, slzy ma na krajíčku pri každej jednej spomienke. Nič sa mu nechce, najradšej by zomrel. Chodí  so sklonenou hlavou a premýšľa čo by bolo keby....  Ale nepomôže si nijako, pretože  nijak  inak už nebude. V kútiku duše dúfa, že sa to vyrieši, ale čaká aj na tú horšiu variantu, že nebude nič. Najhoršie sú prvé hodiny po ukončení vzťahu. Potom nasleduje menší útlm ktorý sa docieli alkoholom alebo  poprípade liekmi na upokojenie. Ale aj to je len prvá fáza. Človek si začína uvedomovať, že milovanú osobu už možno nikdy nestretne, že ju už nikdy neobime nedá jej pusu či sa s ňou nepomazná. Odrazu má veľa voľného času a nevie čo s ním. Pri každej príležitosti premýšľa nad milovanou osobou a snaží sa urobiť niečo aby to tak nebolelo. Samozrejme rady priateľov neberieme do úvahy, pretože my sme teraz taký smutný, že žiadna pomoc neexistuje, aspoň v tejto chvíli. To je obdobie v živote, ktoré patrí k najnepríjemnejším aké existujú, aspoň podľa mojej mienky.

 

Ale zrazu sa objaví svetielko na konci tunela, a to je to čo nám umožní odraziť sa zo samého dna. Spoznáme človeka ktorého vidíme v jasných farbách, ale dávame si veľmi veľký pozor aby sme sa opäť nezaľúbili alebo niečo podobné. Prvá fáza kamarátstvo je skvelá, môžem potvrdiť. Je nám úžasne keď vidíme dotyčnú osobu, stále sa smejeme a na problémy už vôbec nemyslíme. Zabávame sa a užívame si život, ale aj kamarátstvo sa môže  ľahko preklopiť do intímnejšieho vzťahu a to hlavne  vtedy ak tú osobu poznáme krátko a očividne nás telesne priťahuje. Začneme uvažovať čo by bolo keby.... znova! Ako kamarát je skvelý a do vzťahu  sa nechcete hrnúť, ale samozrejme si ani nechcete pokaziť tento pre vás tak vyhovujúci vzťah. Uvedomujete si, že sa to môže rýchlym procesom ukončiť. Niekedy sa oplatí riskovať, ale niekedy nie. Zrazu  vidíte osobu skreslene, vidíte len jej kladné stránky a zápory vám vôbec nevadia, alebo  možno aj vadia, ale bravúrne ich prehliadate ako správna „zamilovávajúca“ sa osoba. Očakávate aj odmietnutie, ale stále veríte že bude super a opačné pohlavie vám to opätuje. A opäť sú možnosti rôzne. Buď vám razantne povie NIE, ja chcem byť s tebou len kamarát, a vám dôjde, že chce pre vás len to najlepšie alebo si povie veď aj mňa trocha priťahuje, za skúšku nič nedám. CHYBA! Dá a veľmi veľa. Keď je to typ človeka, ktorý citlivosť nemá ani za štipku, tak to nebude pre neho problém, ak je to typ ktorý je „normálny“ tak  z toho môže vzniknúť pekný vzťah. Ale iba v tom prípad, že bude tolerantný a bude spĺňať ďalšie kritéria. Horšia verzia môže dopadnúť aj takto . Chlapec ktorý nevie čo je to ľúbiť si zvykne, že má pri sebe  nejakú osobu no  po čase mu prestane vyhovovať lebo nespĺňa isté jeho požiadavky. Dievča je sklamané no neurobí žiaden rázny krok, pretože sa zamilovala až po uši.

A ako môžeme vidieť... človek sa opäť sklame. No nemajte strach sa zaľúbiť keď vidíte ako to dopadne!!!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?